RDE5C2E120J2K1H03B
Multilayer Ceramic Capacitor, 12 pF, 250 V, ± 5%, PC Pin, C0G / NP0, 5 mm, Radial Leaded, RDE Series
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: RDE5C2E120J2K1H03B
Secondary Manufacturer Part#: RDE5C2E120J2K1H03B
Description Value
12 pF
± 5%
C0G / NP0
5 mm
125 °C
-55 °C
6 mm
5.5 mm
RDE Series
3.15 mm
250 V