RDE5C2E102J2M1H03A
Multilayer Ceramic Capacitor, 1000 pF, 250 V, ± 5%, PC Pin, C0G / NP0, 5 mm, Radial Leaded
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: RDE5C2E102J2M1H03A
Secondary Manufacturer Part#: RDE5C2E102J2M1H03A
Description Value
1000 pF
± 5%
Radial Leaded
PC Pin
C0G / NP0
5 mm
125 °C
-55 °C
6 mm
5.5 mm
RDE Series
3.15 mm
250 V