MEV3S1205SC
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: MEV3S1205SC
Secondary Manufacturer Part#: MEV3S1205SC
Description Value
Fixed
SIP
13.2 V
10.8 V
12 V
3 kV
1
-40 to 85 °C
0.6 A
600 mA
3 W
Unregulated
5 V
5 V
Industrial & ITE
19.65 mm
19.65 x 7.65 x 10.2 mm
10.15 mm
7.65 mm