KCM55LR71J475KH01L
Multilayer Ceramic Capacitor, 4.7 uF, 63 V, ± 10%, X7R, 2.8 mm, Surface Mount, KCM Series, -55 °C
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: KCM55LR71J475KH01L
Secondary Manufacturer Part#: KCM55LR71J475KH01L
Description Value
4.7 uF
± 10%
2220 [5750 Metric]
Surface Mount
X7R
125 °C
-55 °C
KCM Series
AEC-Q200
2.8 mm
63 V