GRT033R61C683KE01D
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.068 uF, 16 V, 0201 [0603 Metric], ± 10%, X5R, GRT Series, 0.6 mm
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GRT033R61C683KE01D
Secondary Manufacturer Part#: GRT033R61C683KE01D
Description Value
0.068 uF
± 10%
0201 [0603 Metric]
Standard Terminal
X5R
85 °C
-55 °C
0.6 mm
GRT Series
0.3 mm
AEC-Q200
16 V