GRM55DR72E474KW01K
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.47 uF, 250 V, 2220 [5750 Metric], ± 10%, X7R, GRM Series, 5.7 mm
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GRM55DR72E474KW01K
Secondary Manufacturer Part#: GRM55DR72E474KW01K
Description Value
0.47 uF
± 10%
2220 [5750 Metric]
Standard Terminal
X7R
125 °C
-55 °C
5.7 mm
GRM Series
5 mm
250 V