GRM319R72A272KA01D
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 2700 pF, 100 V, 1206 [3216 Metric], ± 10%, X7R, GRM Series, 3.2 mm
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GRM319R72A272KA01D
Secondary Manufacturer Part#: GRM319R72A272KA01D
Description Value
2700 pF
± 10%
1206 [3216 Metric]
Standard Terminal
X7R
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
3.2 mm
GRM Series
1.6 mm
100 V