GRM1885C2A1R6WA01D
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1.6 pF, 100 V, 0603 [1608 Metric], ± 0.05pF, C0G / NP0, GRM Series
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GRM1885C2A1R6WA01D
Secondary Manufacturer Part#: GRM1885C2A1R6WA01D
Description Value
1.6 pF
± 0.05pF
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1.6 mm
GRM Series
0.8 mm
100 V