GRM155C80J824ME15D
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.82 uF, 6.3 V, 0402 [1005 Metric], ± 20%, X6S, GRM Series, 1 mm
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GRM155C80J824ME15D
Secondary Manufacturer Part#: GRM155C80J824ME15D
Description Value
0.82 uF
± 20%
0402 [1005 Metric]
Standard Terminal
X6S
MSL 1 - Unlimited
105 °C
-55 °C
1 mm
GRM Series
0.5 mm
6.3 V