GQM2195G2H4R8DB12D
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 4.8 pF, 500 V, 0805 [2012 Metric], ± 0.5pF, X8G, GQM Series, 2 mm
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GQM2195G2H4R8DB12D
Secondary Manufacturer Part#: GQM2195G2H4R8DB12D
Description Value
4.8 pF
± 0.5pF
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
X8G
MSL 1 - Unlimited
150 °C
-55 °C
2 mm
GQM Series
1.25 mm
500 V