GQM1555G2D8R0CB01J
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 8 pF, 200 V, 0402 [1005 Metric], ± 0.25pF, X8G, GQM Series, 1 mm
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GQM1555G2D8R0CB01J
Secondary Manufacturer Part#: GQM1555G2D8R0CB01J
Description Value
8 pF
± 0.25pF
0402 [1005 Metric]
Standard Terminal
X8G
150 °C
-55 °C
1 mm
GQM Series
0.5 mm
200 V