GQM1555G2D7R9BB01J
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 7.9 pF, 200 V, 0402 [1005 Metric], ± 0.1pF, X8G, GQM Series, 1 mm
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GQM1555G2D7R9BB01J
Secondary Manufacturer Part#: GQM1555G2D7R9BB01J
Description Value
7.9 pF
± 0.1pF
0402 [1005 Metric]
Standard Terminal
X8G
150 °C
-55 °C
1 mm
GQM Series
0.5 mm
200 V