GQM0335G2D4R9CB01J
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 4.9 pF, 200 V, 0201 [0603 Metric], ± 0.25pF, X8G, GQM Series
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GQM0335G2D4R9CB01J
Secondary Manufacturer Part#: GQM0335G2D4R9CB01J
Description Value
4.9 pF
± 0.25pF
0201 [0603 Metric]
Standard Terminal
X8G
150 °C
-55 °C
0.6 mm
GQM Series
0.3 mm
200 V