GJM1555C1HR36WB01D
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.36 pF, 50 V, 0402 [1005 Metric], ± 0.05pF, C0G / NP0, GJM Series
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GJM1555C1HR36WB01D
Secondary Manufacturer Part#: GJM1555C1HR36WB01D
Description Value
0.36 pF
± 0.05pF
0402 [1005 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1 mm
GJM Series
0.5 mm
50 V