GJM0335C1H2R2BB01D
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 2.2 pF, 50 V, 0201 [0603 Metric], ± 0.1pF, C0G / NP0, GJM Series
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GJM0335C1H2R2BB01D
Secondary Manufacturer Part#: GJM0335C1H2R2BB01D
Description Value
2.2 pF
± 0.1pF
0201 [0603 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
0.6 mm
0.3 mm
-888
50 V