GJM0335C1E8R1DB01D
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 8.1 pF, 25 V, 0201 [0603 Metric], ± 0.5pF, C0G / NP0, GJM Series
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GJM0335C1E8R1DB01D
Secondary Manufacturer Part#: GJM0335C1E8R1DB01D
Description Value
8.1 pF
± 0.5pF
0201 [0603 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
0.6 mm
GJM Series
0.3 mm
25 V