GGM188R71E105KA64D
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 25 V, 0603 [1608 Metric], ± 10%, X7R, GGM Series, 1.6 mm
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GGM188R71E105KA64D
Secondary Manufacturer Part#: GGM188R71E105KA64D
Description Value
1 uF
± 10%
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
X7R
125 °C
-55 °C
1.6 mm
GGM Series
0.8 mm
25 V