GGM1885C2A151FA16J
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 150 pF, 100 V, 0603 [1608 Metric], ± 1%, C0G / NP0, GGM Series
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GGM1885C2A151FA16J
Secondary Manufacturer Part#: GGM1885C2A151FA16J
Description Value
150 pF
± 1%
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
125 °C
-55 °C
1.6 mm
GGM Series
0.8 mm
100 V