GCQ1555C1H3R6DB01D
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 3.6 pF, 50 V, 0402 [1005 Metric], ± 0.5pF, C0G / NP0, GCQ Series
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GCQ1555C1H3R6DB01D
Secondary Manufacturer Part#: GCQ1555C1H3R6DB01D
Description Value
3.6 pF
± 0.5pF
0402 [1005 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
125 °C
-55 °C
1 mm
GCQ Series
0.5 mm
AEC-Q200
50 V