GCM21BL81C474MA37L
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.47 uF, 16 V, 0805 [2012 Metric], ± 20%, X8L, GCM Series, 2 mm
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GCM21BL81C474MA37L
Secondary Manufacturer Part#: GCM21BL81C474MA37L
Description Value
0.47 uF
± 20%
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
X8L
150 °C
-55 °C
2 mm
GCM Series
1.25 mm
AEC-Q200
16 V