GCM1885G1H9R0DA16J
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 9 pF, 50 V, 0603 [1608 Metric], ± 0.5pF, X8G, GCM Series, 1.6 mm
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GCM1885G1H9R0DA16J
Secondary Manufacturer Part#: GCM1885G1H9R0DA16J
Description Value
9 pF
± 0.5pF
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
X8G
150 °C
-55 °C
1.6 mm
GCM Series
0.8 mm
AEC-Q200
50 V