GCM1885C2A750FA16J
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 75 pF, 100 V, 0603 [1608 Metric], ± 1%, C0G / NP0, GCM Series
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GCM1885C2A750FA16J
Secondary Manufacturer Part#: GCM1885C2A750FA16J
Description Value
75 pF
± 1%
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
125 °C
-55 °C
1.6 mm
GCM Series
0.8 mm
AEC-Q200
100 V