GCM155R71H683ME02J
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.068 uF, 50 V, 0402 [1005 Metric], ± 20%, X7R, GCM Series, 1 mm
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GCM155R71H683ME02J
Secondary Manufacturer Part#: GCM155R71H683ME02J
Description Value
0.068 uF
± 20%
0402 [1005 Metric]
Standard Terminal
X7R
125 °C
-55 °C
1 mm
GCM Series
0.5 mm
AEC-Q200
50 V