GCM1555G1H200JA16J
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 20 pF, 50 V, 0402 [1005 Metric], ± 5%, X8G, GCM Series, 1 mm
Manufacturer:Murata
Avnet Manufacturer Part #: GCM1555G1H200JA16J
Secondary Manufacturer Part#: GCM1555G1H200JA16J
Description Value
20 pF
± 5%
0402 [1005 Metric]
Standard Terminal
X8G
150 °C
-55 °C
1 mm
GCM Series
0.5 mm
AEC-Q200
50 V