PIC24FV32KA302-E/SS
Manufacturer:Microchip
Avnet Manufacturer Part #: PIC24FV32KA302-E/SS
Secondary Manufacturer Part#: PIC24FV32KA302-E/SS
Description Value
13
12-bit
16-bit
PIC24
SSOP
Surface Mount
I2C/SPI/UART
PIC24
PIC24FV KA
24
32 MHz
125 °C
-40 °C
PIC24 Family PIC24FV KA Series Microcontrollers
32 KB
2 KB
5.5 V
1.8 V