W3A4YC104MAT2A
Capacitor Array, 0.1 uF, 0612 [1632 Metric], 16 V, 4 Capacitors, SMD, ± 20%, Surface Mount, X7R
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: W3A4YC104MAT2A
Secondary Manufacturer Part#: W3A4YC104MAT2A
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Ni and Sn plated termination
  • 4 Number of caps
Description Value
0.1 uF
± 20%
0612 [1632 Metric]
Surface Mount
SMD
MSL 1 - Unlimited
4
125 °C
-55 °C
1.6 mm
3.2 mm
-888
16 V