W3A43A471KAT2A
Capacitor Array, 470 pF, 0612 [1632 Metric], 25 V, 4 Capacitors, ± 10%, Surface Mount, C0G / NP0
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: W3A43A471KAT2A
Secondary Manufacturer Part#: W3A43A471KAT2A
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Voltage: up to 100V
  • Capacitance Range: 10pF (NP0) to 100nF (X7R)
Description Value
470 pF
± 10%
4
125 °C
-55 °C
1.6 mm
3.2 mm
-888
25 V