LD033C474KAB2A
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.47 uF, 25 V, 0603 [1608 Metric], ± 10%, X7R, LD Series, 1.6 mm
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: LD033C474KAB2A
Secondary Manufacturer Part#: LD033C474KAB2A
Description Value
0.47 uF
± 10%
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1.6 mm
LD Series
0.81 mm
25 V