LD033A8R2CAB2A
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 8.2 pF, 25 V, 0603 [1608 Metric], ± 0.25pF, C0G / NP0, LD Series
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: LD033A8R2CAB2A
Secondary Manufacturer Part#: LD033A8R2CAB2A
Description Value
8.2 pF
± 0.25pF
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
125 °C
-55 °C
1.6 mm
LD Series
0.81 mm
25 V