KGM15CS61C475KT
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 4.7 uF, 16 V, 0603 [1608 Metric], ± 10%, X6S, KGM Series, 1.6 mm
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: KGM15CS61C475KT
Secondary Manufacturer Part#: KGM15CS61C475KT
Description Value
4.7 uF
± 10%
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
X6S
105 °C
-55 °C
1.6 mm
KGM Series
0.8 mm
16 V