CDR32BP222AFUR-ZANAA
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 2200 pF, 50 V, 1206 [3216 Metric], ± 1%, BP, CDR32 Series, 3.2 mm
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: CDR32BP222AFUR-ZANAA
Secondary Manufacturer Part#: CDR32BP222AFUR-ZANAA
Description Value
2200 pF
± 1%
1206 [3216 Metric]
Standard Terminal
BP
125 °C
-55 °C
3.2 mm
CDR32 Series
1.6 mm
MIL-PRF-55681/8
50 V