CDR31BP221BKUP-ZANAA
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 220 pF, 100 V, 0805 [2012 Metric], ± 10%, BP, CDR31 Series, 2 mm
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: CDR31BP221BKUP-ZANAA
Secondary Manufacturer Part#: CDR31BP221BKUP-ZANAA
Description Value
220 pF
± 10%
0805 [2012 Metric]
Standard Terminal
BP
125 °C
-55 °C
2 mm
CDR31 Series
1.25 mm
MIL-PRF-55681/7
100 V