CDR12BG100AJSS
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 10 pF, 50 V, 0505 [1414 Metric], ± 5%, BG, CDR12 Series, 1.4 mm
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: CDR12BG100AJSS
Secondary Manufacturer Part#: CDR12BG100AJSS
Description Value
10 pF
± 5%
0505 [1414 Metric]
Standard Terminal
BG
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1.4 mm
CDR12 Series
1.4 mm
MIL-PRF-55681
50 V