AEA0810470M063R
SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Radial Can - SMD, 47 uF, 63 V, 5000 hours @ 105°C, Polar
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: AEA0810470M063R
Secondary Manufacturer Part#: AEA0810470M063R
Description Value
47 uF
± 20%
Radial Can - SMD
Solder
5000 hours @ 105°C
105 °C
-55 °C
Polar
8 mm
10.5 mm
AEA Series
200 mA
63 V