AEA0810220M100R
SMD Aluminium Electrolytic Capacitor, Radial Can - SMD, 22 uF, 100 V, 5000 hours @ 105°C, Polar
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: AEA0810220M100R
Secondary Manufacturer Part#: AEA0810220M100R
Description Value
22 uF
± 20%
Radial Can - SMD
Solder
5000 hours @ 105°C
105 °C
-55 °C
Polar
8 mm
10.5 mm
AEA Series
130 mA
100 V