600L6R2BT200T
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 6.2 pF, 200 V, 0402 [1005 Metric], ± 0.1pF, C0G / NP0, 600L Series
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: 600L6R2BT200T
Secondary Manufacturer Part#: 600L6R2BT200T
Description Value
6.2 pF
± 0.1pF
0402 [1005 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
125 °C
-55 °C
1 mm
600L Series
0.5 mm
200 V