12065A2R2BAT2A
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 2.2 pF, 50 V, 1206 [3216 Metric], ± 0.1pF, C0G / NP0, 3.2 mm
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: 12065A2R2BAT2A
Secondary Manufacturer Part#: KGM31BCG1H2R2BT
Description Value
2.2 pF
± 0.1pF
1206 [3216 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
3.2 mm
1.6 mm
50 V