06033C473JAZ2A
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.047 uF, 25 V, 0603 [1608 Metric], ± 5%, X7R, 1.6 mm, 0.8 mm
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: 06033C473JAZ2A
Secondary Manufacturer Part#: KGF15AR71E473JT
Description Value
0.047 uF
± 5%
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
125 °C
-55 °C
1.6 mm
0.8 mm
-888
25 V