06033A331FAT2A
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 330 pF, 25 V, 0603 [1608 Metric], ± 1%, C0G / NP0, 1.6 mm, 0.8 mm
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: 06033A331FAT2A
Secondary Manufacturer Part#: KGM15ACG1E331FT
Description Value
330 pF
± 1%
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1.6 mm
0.8 mm
-888
25 V