06033A330KAT2A
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 33 pF, 25 V, 0603 [1608 Metric], ± 10%, C0G / NP0, 1.6 mm, 0.8 mm
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: 06033A330KAT2A
Secondary Manufacturer Part#: KGM15ACG1E330KT
Description Value
33 pF
± 10%
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1.6 mm
0.8 mm
-888
25 V