06032C821KAT2A
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 820 pF, 200 V, 0603 [1608 Metric], ± 10%, X7R, 1.6 mm, 0.8 mm
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: 06032C821KAT2A
Secondary Manufacturer Part#: 06032C821KAT2A
Description Value
820 pF
± 10%
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1.6 mm
0.8 mm
-888
200 V