06031C332M4T4A
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 3300 pF, 100 V, 0603 [1608 Metric], ± 20%, X7R, 1.6 mm, 0.8 mm
Manufacturer:Kyocera AVX
Product Category:
Capacitors, Ceramic Capacitors, SMD MLCC Multilayer Ceramic Capacitors
Avnet Manufacturer Part #: 06031C332M4T4A
Secondary Manufacturer Part#: KAM15AR72A332MM
|---|---|---|
| 3300 pF | ||
| ± 20% | ||
| 0603 [1608 Metric] | ||
| Standard Terminal | ||
| X7R | ||
| 125 °C | ||
| -55 °C | ||
| 1.6 mm | ||
| 0.8 mm | ||
| 100 V |