06031C332M4T4A
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 3300 pF, 100 V, 0603 [1608 Metric], ± 20%, X7R, 1.6 mm, 0.8 mm
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: 06031C332M4T4A
Secondary Manufacturer Part#: KAM15AR72A332MM
Description Value
3300 pF
± 20%
0603 [1608 Metric]
Standard Terminal
X7R
125 °C
-55 °C
1.6 mm
0.8 mm
100 V