0402YA221FAT2A
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 220 pF, 16 V, 0402 [1005 Metric], ± 1%, C0G / NP0, 1 mm, 0.5 mm
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: 0402YA221FAT2A
Secondary Manufacturer Part#: KGM05ACG1C221FH
Description Value
220 pF
± 1%
0402 [1005 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1 mm
0.5 mm
16 V