04025C153KAT2A
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.015 uF, 50 V, 0402 [1005 Metric], ± 10%, X7R, 1 mm, 0.5 mm
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: 04025C153KAT2A
Secondary Manufacturer Part#: KGM05AR71H153KH
Description Value
0.015 uF
± 10%
0402 [1005 Metric]
Standard Terminal
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1 mm
0.5 mm
-888
50 V