04025AR68BAT2A
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.68 pF, 50 V, 0402 [1005 Metric], ± 0.1pF, C0G / NP0, 1 mm
Manufacturer:Kyocera AVX
Avnet Manufacturer Part #: 04025AR68BAT2A
Secondary Manufacturer Part#: 04025AR68BAT2A
Description Value
0.68 pF
± 0.1pF
0402 [1005 Metric]
Standard Terminal
C0G / NP0
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1 mm
0.5 mm
50 V