C330C224M1R5TA
Multilayer Ceramic Capacitor, 0.22 uF, 100 V, ± 20%, Radial Leaded, X7R, 5.08 mm, 7.11 mm, 4.07 mm
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: C330C224M1R5TA
Secondary Manufacturer Part#: C330C224M1R5TA
Description Value
0.22 uF
± 20%
Radial Leaded
5.08 mm
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
-888
10.16 mm
7.11 mm
4.07 mm
-888
100 V