C2220X223JBGACTU
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.022 uF, 630 V, 2220 [5650 Metric], ± 5%, C0G / NP0
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: C2220X223JBGACTU
Secondary Manufacturer Part#: C2220X223JBGACTU
Description Value
0.022 uF
± 5%
2220 [5650 Metric]
Flexible Termination
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
5.9 mm
5 mm
-888
630 V