C1206X183J1GACAUTO
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 0.018 uF, 100 V, 1206 [3216 Metric], ± 5%, C0G / NP0
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: C1206X183J1GACAUTO
Secondary Manufacturer Part#: C1206X183J1GACAUTO
Description Value
0.018 uF
± 5%
1206 [3216 Metric]
Flexible Termination
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
3.3 mm
1.6 mm
AEC-Q200
100 V