C0402C682J3RACAUTO
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, 6800 pF, 25 V, 0402 [1005 Metric], ± 5%, X7R, C Series , 1 mm
Manufacturer:KEMET
Avnet Manufacturer Part #: C0402C682J3RACAUTO
Secondary Manufacturer Part#: C0402C682J3RACAUTO
Description Value
0.0068 pF
± 5%
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1 mm
0.5 mm
AEC-Q200
25 V